Головні причини вологості в квартирі

Одним з важливих параметрів здорового мікроклімату в квартирі є вологість. Оптимальним варіантом вважається її коливання у межах 45-60%. Саме тоді людям досить комфортно, а ось для розмноження цвілі та грибків умови не підходять.
Якщо ж вона постійно тримається на рівні 70%, то це вже говорить про вогкість. Чому виникає така проблема, чим це небезпечно та як повернути все в норму?

Чим небезпечне підвищення такого показника?
Перше, що явно вказує на присутність вогкості – погіршення стану предметів меблів та ремонту. При підвищеній вологості двері та шпалери змінюють свій колір, штукатурка відсиріває та може місцями відходити від стін. В першу чергу страждають паперові та дерев'яні предмети, які особливо схильні до негативного впливу вологи. Характерний запах вогкості з'явиться і в шафах, заражаючи собою весь одяг та домашній текстиль.
Але найстрашніше НЕ запах вогкості, а розмноження в її умовах численних колон цвілі та інших грибків. Підвищена вологість служить сигналом для зростання колоній, які викидають в повітря свої спори. Далі в процесі дихання вони потрапляють в організм людини та провокують розвиток хронічних захворювань, таких як алергія та астма.
Особливо небезпечні спори для людей з ослабленим імунітетом: дітей та літніх людей. З цієї причини, якщо в будинку підвищена вологість, просто необхідно вибрати осушувач повітря для боротьби з цією проблемою.

Основні причини підвищення вологості:
Поганий повітрообмін. Причина зазвичай криється в несправній вентиляції та у вікнах, які занадто щільно закриваються. Переконайтеся, що вентиляція справна та не засмічена, а вікна періодично залишайте на мікропровітрювання.
Порушення теплового балансу в квартирі. При цьому починають «плакати» вікна або з'являється конденсат на стінах. В останньому випадку необхідно ретельно перевірити поверхню стіни на наявність мікротріщин. Якщо вони виявлені – усунути, а якщо немає, то стіна потребує утеплення, так як занадто тонка.
Особливості ведення побуту. У квартирі може бути встановлений великий акваріум, є рослини, які потребують частого обприскування, або просто сушиться випрана білизна. У цьому випадку досить скоротити джерела підвищення вологості та не забувати регулярно провітрювати приміщення. Саме в цій ситуації допомагають професійні осушувачі повітря для будинку.Необхідність виконання будівельних робіт. Переконайтеся, що в підвалі будинку не стоїть вода, не йде пара від труб, дах не протікає. І при наявності наявних проблем – усунути їх.
Не варто ігнорувати підвищену вологість у квартирі, так як від цього показника безпосередньо залежить здоров'я всіх проживаючих у ній людей.

0
[related-news]

Похожее

    {related-news}
[/related-news] [related-news]

Рекомендуем

[/related-news]